TURNIEJ ORLIKÓW O PUCHAR WŁADYSŁAWA ŻMUDY

W dniach 22-23 czerwca odbył się dwudniowy turniej piłki nożnej Orlików o Puchar Władysława Żmudy rozgrywany na boisku III OJ przy ul. Wawelskiej 3.

Na zakończenie sezonu UKS „Rakovia” zorganizował turniej dla rocznika 2009. W silnie obsadzonym turnieju wystąpiły zespoły z Warszawy w składach 7-osobowych. Dwudniowe zmagania przyniosły mnóstwo ciekawych meczy i fantastycznych bramek. Grano po 25 min. w systemie „każdy z każdym”. Najlepsza okazała się drużyna Legia Soccer Schools, która wygrała wszystkie mecze i zasłużenie zdobyła złote medale. O drugie miejsce toczyła się zacięta walka między zespołami Gwardii II, Turbo FA i AP Wilki. Wszystkie trzy drużyny uzbierały taką samą liczbę punktów i o kolejności musiała zdecydować „mała tabela”. Dzięki lepszemu bilansowi w meczach z bezpośrednimi rywalami, srebrne medale przypadły drużynie TS Gwardia II. Na III miejscu uplasował się zespół AP Wilki, strzelając o jedną bramkę więcej niż czwarta drużyna turnieju- Turbo FA.

Wyróżniono najlepszych zawodników w kategoriach: najlepszy bramkarz- Oliwier Rybak (Legia), najlepszy zawodnik turnieju: Paweł Mrówka (AP Wilki Warszawa), król strzelców turnieju: Sebastian Pyszka (Gwardia II Warszawa) – 8 goli. W konkursie żonglerki wygrał również zawodnik Gwardii II: Sebastian Pyszka (305 odbić). Nagrody wręczał wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik MŚ ’74,’78, ‘82 i ‘86 oraz IO ‘76 , były zawodnik I- ligowych drużyn: Motoru Lublin, Gwardii Warszawa, Śląska Wrocław, Widzewa Łódż i włoskiego klubu Serie A: Hellas Verona– p. Władysław Żmuda.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez PZPN i firmę Platon. Turniej był współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, Urząd Dzielnicy Ochota.