NA WŁASNE ŻYCZENIE

II kolejka Ligi Zimowej: Rakovia- Ząbkovia 2:3 (2:2). Pożyteczny sprawdzian, pokazujący mocne i słabe strony zespołu.

Sam wynik nie oddaje przebiegu meczu, jednak pokazuje, kto strzelił więcej bramek i w sumie wygrał mecz. Pojedynek był wyrównany. Rakovia stwarzała więcej sytuacji bramkowych, ale to Ząbkovia strzelała bramki po kontrach. Prowadząc atak pozycyjny, bardzo łatwo dawaliśmy przeciwnikom szansę na wyprowadzenie szybkiego ataku. Trzy stracone bramki padły po indywidualnych błędach w podobnych sytuacjach: brak zdecydowania, brak przerwania akcji, brak kontaktu z przeciwnikiem. Najbardziej szkoda bramki straconej w ostatniej minucie podczas przewagi pozycyjnej Rakovii przez całą II połowę meczu. W sumie Rakovia zagrała dobry mecz, lecz nie zasłużyła na zwycięstwo z powodu słabej skuteczności i niedopuszczalnych błędów w defensywie. Każdy kolejny mecz w Lidze Zimowej traktujemy jako poligon doświadczalny przed ligą.