ODMRAŻANIE SPORTU

Na konferencji prasowej w dn. 25 kwietnia, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawiła plan nowej sportowej rzeczywistości. Dla klubów oznacza to możliwość wznowienia zajęć sportowych z wymaganymi ograniczeniami.

Dla nas najistotniejsze wiadomości to:

  • Od 4 maja będzie można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Zostaną udostępnione (dla maksymalnie sześciu osób korzystających na danym obiekcie): stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki).
  • W przypadku korzystania z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
    ograniczona liczba osób, weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
    brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Powołując się na te informacje ze strony Ministerstwa Sportu, UKS Rakovia planuje wznowienie zajęć na powyższych zasadach. W bieżącym tygodniu trenerzy, rozpoznają liczebność swoich zespołów i podzielą je na grupy treningowe nie większe niż 6 osób. Zajęcia będą trwały od 45 min. do 60 min. w zależności od wieku lub grupy ćwiczebnej, 3 razy w tygodniu. Godziny, dni treningów, a także boiska na których będą prowadzone zajęcia są w trakcie opracowywania.

Do zobaczenia wkrótce!