TURNIEJ NA RAKOWCU

Zakończył się I Turniej o Puchar Budżetu Partycypacyjnego na Rakowcu. W zawodach wzięło udział 8 zespołów, między innymi Rakovia Oldboys złożona z rodziców, trenerów i byłych zawodników Rakovii.

Turniej z założenia pomysłodawcy, radnego Czarka Króla, miał charakter rekreacyjny i integracyjny. W zawodach zagrali głównie amatorzy piłki nożnej i mieszkańcy Rakowca. Cele i zadania imprezy zostały zrealizowane. Ponad 80 uczestników i 8 zespołów zapoczątkowało cykliczną imprezę, która z roku na rok powinna się rozwijać, dzięki nowym pomysłom samych uczestników. W turnieju zwyciężyła drużyna: Bemowo Team przed zespołem Krewni i Znajomi Stefana. Na III m. uplasowała się drużyna Urzędu Dzielnicy Ochota. Nagrody (medale, puchary i dyplomy) dla wszystkich ekip wręczali: Burmistrz Ewa Kasprzak-Szymańska, kierownik Zespołu Sportu Joanna Pawłowska- Koper i radny Cezary Król. Nagrody indywidualne zostały przyznane: Pawłowi Karwińskiemu (Bemowo Team)- Król Strzelców (9 bramek), Jackowi Ułasiukowi (Krewni i Znajomi Stefana)- Najlepszy Bramkarz i Piotrowi Szpakiewiczowi (Bemowo Team)- Najlepszy Zawodnik.

Tabela:

  1. Bemowo Team
  2. Krewni i Znajomi Stefana
  3. Urząd Dzielnicy Ochota
  4. FC Dziesiona
  5. Rakovia Oldboys
  6. Jednokomórkowcy
  7. Drużyna Księstwa
  8. Warszawska “16”

Turniej został zorganizowany dzięki dofinansowaniu ze środków finansowych Budżetu Partycypacyjnego 2019 i głosom mieszkańców Ochoty. Organizacja turnieju została powierzona UKS Rakovia.